Дома Останати Ракомет Поранешниот вардарец Скубе одигра чудесен натпревар против Барселона

Поранешниот вардарец Скубе одигра чудесен натпревар против Барселона

Мешков Брест во пресметката од четвртфиналето во Лигата на шампионите пружи силен отпор против Барселона, но Каталонците на крајот сепак дојдоа до победата.

Фантастичен натпревар за Мешков одигра поранешниот Вардарец Сташ Скубе. Скубе беше еден од најдобрите и главните играчи на теренот, а натпреварот го заврши со учинок од три гола и неверојатни 16 асистенции.

Овој одличен настап на Скубе сосема заслужено беше забележан и од ЕХФ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ракометната бајка продолжува: ПСЖ е на колена, Алборг е во финалето на ЛШ!

Ракометната бајка од Данска продолжува. Ракометарите на Алборг се први финалисти во ЛШ! Во…