Дома Фудбал Италија Поранешната сопруга на Буфон: На радио слушнав дека ме оставил

Поранешната сопруга на Буфон: На радио слушнав дека ме оставил

Чехинката Алена Шередова е поранешна сопруга на легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон, а во интервју за италијанските медиуми откри на кој начин Буфон ја оставил

Нивниот брак во кој добија две деца се распадна преку ноќ во 2014 година.

Сега Шередова откри како дознала дека Буфон ја оставил.

„Како дознав дека Буфон ме остави? Слушнав на радио! За жал, не бев последна, после мене слушна и мојот татко. Од тој момент излегов посилна, станав подобра личност. Не сакав да очајувам само продолжив со животот“, изјави Шередова.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Спрема ли Звезда „бомба“? Ивановиќ на ручек со Терзиќ! 📸

Иако се шпекулираше дека Бранислав Ивановиќ е пред враќање во Премиер лигата српските меди…