Дома Трансфер зона Поради судски процес Сантош само седум дена по потписот ја прекина соработката со Робињо

Поради судски процес Сантош само седум дена по потписот ја прекина соработката со Робињо

Бразилецот Робињо се врати во Сантош каде што со цел да помогне на бразилскиот клуб прифати да игра за плата од 230 евра месечно, но брзо пристигнаа лоши вести славниот напаѓач.

Само седум дена по официјалната објава на Сантош клубот објави дека договорот е поништен и играчот ќе се сконцентрира на бранењето за слобода. Во 2017 година Робињо беше осуден на девет години затвор од италијанскиот суд откако беше помеѓу обвинетите за си*ување на 23 годишна девојка од Албанија. Тој случај е актуелен и денес.

Како што порачаа од Сантош го прекинуваат договорот за Робињо да се посвети на таа битка во Италија.

„Сантош и Робињо информираат дека по заеднички договор, ја прекинуваат важноста на договорот потпишан на 10. октомври, а играчот ќе се сконцентрира на одбрана во судискиот процес во Италија“, стои во објавата од бразилскиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ ја спасува ситуацијата кај Михајловиќ?

Марио Манџукиќ се наоѓа на радарот на Болоња ако може да се верува на најавите на познатио…