Дома Македонски спорт Мак фудбал Попеску: Не знаевме ништо за Силекс, покажаа дека се квалитетна екипа

Попеску: Не знаевме ништо за Силекс, покажаа дека се квалитетна екипа


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Екипата на Силекс на денес одигра 1:1 против Петрокуб од Молдавија.

Тренерот Лилијан Попеску после натпреварот истакна дека пред мечот не знаеле ништо за екипата на Силекс.

„Немавме информации за Силекс, не знаевме како што играме. Благодарен сум на моите играчи што пружија добра игра на едно вакво време. Примивме лесен гол, потоа ние се бранивме, тие ја држеа играта под контрола. Ќе гледаме снимки од натпреварот и ќе се обидеме подобро да се припремие за натпреварот. Не сме фаворити, Силекс покажа дека може да се брани и да игра квалитетно, ќе видиме како ќе се одвива реваншот“, изјави Попеску.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Комити“ в недела на собир – пред „Град Скопје“

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Вардаровите навивачи …