Дома Трансфер зона Понижениот Кеита го напушта Ливерпул

Понижениот Кеита го напушта Ливерпул

Играчот на Ливерпул, Наби Кеита кариерата би можел да ја продолжи во Бундеслигата.

Како што пренесува Билд, овој 26-годишен играч од средниот ред е на излезните врати во Ливерпул и наводно веќе е договорено да се врати во Лајпциг.

Така, тој треба да стане првото засилување за овој германски тим за наредната сезона, а се треба да биде завршено откако ќе заврши сезоната.

Клоп синоќа го понижи Кеита против Реал Мадрид и го извади од игра во 43-та минута, па јасно е дека играчот повеќе нема иднина на „Енфилд“.

Кеита ќе се врати во германскиот клуб кој во 2018 година го продаде на Ливерпул за 60 милиони евра и каде го изгради своето фудбалско име.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Хари Кејн бира помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед

Хари Кејн ќе остане во Премиер лигата, иако големи се шансите да го напушти Тотенхем ова л…