Дома Фудбал Останато Помошникот тренер на Копенхаген заигра на 40 години и изведе мајсторија (ВИДЕО)

Помошникот тренер на Копенхаген заигра на 40 години и изведе мајсторија (ВИДЕО)

Данските прволигаши Копехнаген и Оденесе денес одиграа припремен натпревар кој заврши со резултат 2:2.

Иако Копенхаген водеше со 2:0 на полувреме со головите на Дарами во третата и Биела во 39. минута на крајот натпреварот заврши без голови.

Опондо во 49. минута намали на 2:1, а во 86. минута Хансен погоди за 2:2.

И ништо тука немаше да биде необично ако Хансен не е 40 годишен помошен тренер во Оденсе.

40 year old assistant manager of Odense Boldklub just subbed on against FC Copenhagen and did this from r/soccer
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пеп се жали: Имам само 13 играчи на располагање

Mенаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека во овој момент може да смета на иск…