Дома Трансфер зона Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубови, а во моментов најсилен интерес покажува Милан.

22-годишиот Зиркезе поникна во академијата на Баерн Минхен, а оваа сезона блеска во дресот на Болоња и го привлече вниманието на многу европски клубови.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Милан покажува најсериозен интерес за Холанѓанецот и го посочил како главна трансфер цел за летниот преоден рок, бидејќи во Зиркзе гледа идеален наследник на Жиру.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Зиркзе веќе му кажал ДА на Милан, кој за неговиот потпис е спремен да ја плати откупната клаузула од 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…