Дома Фудбал Останато Познато колку Роналдо им платил на Грците за да го чуваат од „папараци“

Познато колку Роналдо им платил на Грците за да го чуваат од „папараци“

0

Кристиано Роналдо дел од својот летен одмор одлучи да искористи да ужива во луксузна вила во Грција.

Роналдо помина некое време со семејство во Грција во вила во која за престој дневно се плаќа осум илјади евра.

Освен стандардните трошоци, Роналдо се одлучил да плати и луѓе за да го чуваат поради една работа, да го бранат од „напад“ на папараци.

Секако дека папараците го опседнуваат по цел ден и ноќ, а за максимално да ужива во одморот Роналдо останал дополнителен бакшиш на споменатата вила.

„Бакшишот“ кој Роналдо го оставил за да добие приватност изнесува 20.000 евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар се враќа во тимот – ќе патува со ПСЖ на турнеја во Кина

Бразилската суперѕвезда Нејмар, ќе патува со Пари Сент Жермен на предсезонската турнеја во…