Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Познати дресовите на Србија, Швјацарија, Чешка, Австрија и Исланд за Европското првенство

Познати дресовите на Србија, Швјацарија, Чешка, Австрија и Исланд за Европското првенство

Репрезентацијата на Србија успеа да се избори за пласман на Европското првенство кое летово ќе се одржи во Германија, а денес се познати и дресовите со кои ќе настапуваат српските фудбалери.

„Пума“ покрај српскиот дрес ги претстави и дресовите на Австрија, Чешка, Исланд и Швајцарија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Собирот на најдобрите европски репрезентации ќе се одржи од 14-ти јуни до 14-ти јули.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…