Дома Топ вести Позната примарната трансфер цел на ПСЖ

Позната примарната трансфер цел на ПСЖ

ПСЖ ја започна потрагата по наследник на Лео Меси, а најголема желба е ѕвездата на Манчестер Сити, Бернардо Силва.

Манчестер Сити ова лето нема да му стои на патот и е спремен да го продаде, но не за помалку од 80 милиони фунти.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


ПСЖ веќе почна да работи на трансферот бидејќи Португалецот е примарна трансфер цел за „светците“ ова лето.

Бернардо Силва имаше богата понуда од Саудиска Арабија, но ја одби бидејќи сака да остане во Европа.

Наводно Португалецот е спремен да му каже ДА на ПСЖ, кој во наредните денови се очекува да испрати официјална понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…