Дома Топ вести Позната примарната трансфер цел на Милан

Позната примарната трансфер цел на Милан

Милан е силно заинтересиран за играчот на Атлетико Мадрид и аргентински репрезентативец, Рдриго де Паул.

„Росинерите“ на лето сакаат да го засилат средниот ред со врвен играч за врска, а Де Паул е на врвот на листата желби.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Де Паул беше светски шампион со Аргентина, но не е среќен во Атлетико и е спремен да ја промени средината.

Атлетико исто така е спремен да слушне понуди, а Милан веќе почнал преговори со неговиот агент.

За него интерес покажуваат и клубовите од Саудиска Арабија, но Аргентицот сака да остане во Европа и е спремен да се врати во Серија А, каде ја доживеа својата афирмација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …