Дома Фудбал Италија Погодуваа новите, Милан славеше во Сардинија🎥

Погодуваа новите, Милан славеше во Сардинија🎥

Милан продолжи со победите во Серија А откако попладнево славеше на гостувањето кај Каљари со 3:1.

„Росонерите“ добро го започаа мечот, но Каљари прв дојде до водство со голот на Лувумбо. Но, Окафор и Томори донесоа предност за Милан уште на одморот, со два гола за пет минути во финишот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Во второто полувреме свој првенец во дресот  на Милан постигна Лофтус Чик за конечни 3:1.

Аталанта ја победи Верона со 0-1, со голот на Тун Копмајнерс, а Емполи славеше против Салернитана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…