Дома Видео Погледнете што одбрани Буфон на 44 години 🎥

Погледнете што одбрани Буфон на 44 години 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Џанлуиџи Буфон вчера со Парма по 50-ти пати истрча на Џузепе Меаца или Сан Сиро. Парма беше елиминирана после продолженија со 2:1, а Буфон покажа дека и на 44 години се уште брани на високо ниво.

Буфон овој месец ќе наполни 45 години, но вчера видовме дека се уште поседува врвен рефлекс. Един Џеко имаше прилика во 91. минута да го реши натпреварот и да не гледаме продолженија.

Босанскиот напаѓач одлично шутираше од шеснаесетникот, меѓутоа Буфон со неверојатен рефлекс успеа да го одбрани ударот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Минатото лето Челзи …