Дома Македонски спорт Мак фудбал ПМФЛ судии 8. коло: Ставрев ќе дели правда на дербито во Битола

ПМФЛ судии 8. коло: Ставрев ќе дели правда на дербито во Битола

Денес Фудбалската Федерација на Македонија ги одреди судиите за 8. Коло во ПМФЛ.

Дуелот кој привлекува најголемо внимание ова коло се игра во Битола каде што ќе се сретнат Пелистер и Вардар. Дербито на вечните ривали му припадна на најдобриот македонски судија Александар Ставрев.

8.коло ПМФЛ

Сабота (15:часот)

Работнички – А. Пандев (Боби Величков – Велес)

Шкендија – Силекс (Константин Влахо – Скопје)

Шкупи – Борец (Крумислав Ѓорѓиев – Штип)

Македонија ЃП – Струга ТЛ (Александар Грујоски – Кичево)

Беласица – Ренова (Ндерим Тефику – Куманово)

Недела (15 часот)

Пелистер – Вардар (Александар Ставрев – Скопје)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Борец не заслужи да изгуби, но Шкендија ги однесе трите бода од „Зоран Паунов“ 🎥

Во рамките од 15. коло во македонската прва лига денес играа Борец и Шкендија. Натпреварот…