Дома Фудбал Италија Пандев третпат негативен, Џенова ги објави имињата на позитивните играчи од Ковид 19

Пандев третпат негативен, Џенова ги објави имињата на позитивните играчи од Ковид 19

Како што претходно објави Џенова, клубот има 11 заразени играчи и 4 лица од стручниот штаб.

Она што е добро за нас е што и после третиот тест нашиот фудбалски капитен е негативен и ќе биде во комбинација за настап против Косово.

Џенова преку соопштение ги објави играчите кои се позитивни на коронавирусот: Франческо Касата, Лукас Лерагер, Федерико Маркети, Филипо Мелегодни, Лука Пелегрини, Матиа Перин, Марко Пјаца, Иван Радовановиќ, Ласе Шоне, Давиде Запакоста и Валон Бехрами.

Да потсетиме, Наполи претходно објави дека сите играчи, вклучувајќи го и Елмас се негативни по првите тестирања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…