Дома Трансфер зона Официјално: Франсис Кокелан има нов клуб

Официјално: Франсис Кокелан има нов клуб

Франсис Кокелан после година ипол ја напушти Валенсија, но и понатаму ќе игра фудбал во Шпанија.

Кокелан се одлучи да потпише за градскиот ривал на Валенсија, Виљареал.

Искусниоот француски играч за врска кој своевремено настапуваше за Арсенал со Виљареал потпиша договор на четири години.

Виљареал за Кокелан плати осум милиони евра, шест помалку во однос на износот колку што Валенсија во 2018 година плати на Арсенал.

Овој 29 годишен фудбалер во изминатата сезона собра 36 настапи за Валенсија, а беше член и на тимот кој во 2019 година го освои шпанскиот куп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дефанзивецот на Јувентус се сели во Премиер лигата

Дури и пред доаѓањето на Де Лихт, Ругани немаше преголема минутажа, но минатата сезон…