Дома Трансфер зона Официјално: Реал Мадрид го купи играчот поради кој Барселона доби забрана за трансфери

Официјално: Реал Мадрид го купи играчот поради кој Барселона доби забрана за трансфери

0

Реал Мадрид официјално објави дека го доведе 18 годишниот Јапонец: Такефусо Куба.

После Јовиќ, Милитао, Родриго, Менди и Азар управата на Реал се одлучи да го купи младиот јапонски репрезентативец кој би требало да игра за вториот тим на „кралевите“.

Кубо беше играч на Барселона, а каталонскиот гигант во 2014 година поради него доби забрана за трансфери бидејќи неговото доведување беше нелегелано.

Јапонецот од Барселона си замина во 2016 година и наводно Каталонците сакале да го вратот, но Кубо се одлучил за Реал кога тие се вклучиле во трката.

 

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Повеќе нема дилеми: Лукаку е пред трансфер во Интер! (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку веќе подолго време се поврзува со Интер, а сега ни пристигнува доказ дека не…