Дома Фудбал Останато Официјално: Ова е топката со која ќе се игра Мундијалот во Русија (Фото)

Официјално: Ова е топката со која ќе се игра Мундијалот во Русија (Фото)

0

Се појавија првите слики од топката со која ќе се игра Мундијалот во Русија наредното лето.

Собирот на најдобрите светски репрезентации кој ќе се одржи во Русија наредната година ќе се игра со топката под името „Теистар“, топка со кои се играат Светските првенства во 1970 и 1974.

Во прашање е топка на познатата компанија „Адидас“, многу едноставно дизајнирана.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

По цела деценија, во Шведска повеќе епитетот НАЈДОБАР не го носи Златан Ибрахимовиќ

Се прости од репрезентацијата, а се прости и од наградата која полна деценија љубоморно ја…