Дома Трансфер зона Официјално: Милан го откупи Кјаер

Официјално: Милан го откупи Кјаер

Екипата на Милан денес официјално го потврди она што се најавуваше, „росонерите“ го откупија Симон Кјаер.

Кјаер од денес повеќе не е на позајмица во Милан, туку италијанскиот тим во целост го откупи неговиот договор од Севиља.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Со задоволство соопштуваме дека ја искористивме опцијата да го откупиме договорот на Симон Кајер од Севиља. Кјаер потпиша договор до 30 јуни 2022 година“, стои во соопштението на Милан.

Данскиот фудбалер во јануари пристигна во Милан на позајмица како замена за Матија Калдара кој се врати во Аталанта.

До овој момент во Милан тој одигра 13 натпревари и стана стандарден партнер на Алесио Ромањоли во одбраната. Милан за откуп на неговиот договор плати 3.5 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Четири засилувања и „пеколен“ напад: Еве како ќе изгледа Милан следната сезона📷

Раководството на клубот од Бирмингем го награди Емери и му понуди нов договор кој ќе трае …