Дома Останати Кошарка Официјално: Кевин Пантер претставен во новиот клуб

Официјално: Кевин Пантер претставен во новиот клуб

Сега веќе поранешниот кошаркар на Партизан, Кевин Пантер и официјално е нов член на Барселона.

Каталонскиот гигант го потврди трансферот на Пантер кој го напушти Партизан по три фантастични сезона.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неодамнешниот капитен на црно-белите го напушти Партизан со договор за разделба, а ќе остане запаметен како еден од милениците на белградската публика.

Со Барселона, Пантер потпиша договор до крајот на сезоната 2024/2025.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Хит реклама: Дончиќ брендот на Џордан го промовира со – „Мики Милане“ 🎥

Лука Дончиќ е еден од НБА кошаркарите кои се промотори на брендот на Мајкл Џордан, а сега …