Дома Фудбал Италија Официјално: Игор Тудор нов тренер на Верона

Официјално: Игор Тудор нов тренер на Верона

Денес Игор Тудор беше претставен како нов тренер на Верона. После три кола Верона се уште е без победа, а Тудор на клупатаќ е дебитира в недела кога Верона ќе игра против Рома.

На клупата на Верона Тудор го наследи Еусебио Ди Франческо. Минатата сезона овој клуб беше предводен од Јуриќ и играше одлично, дури се вмеша и во борбата за место во Европа. Јуриќ по завршувањето на сезоната премина во Торино.

Од друга страна Тудор минатата сезона беше помошник на Андреа Пирло кој доби отказ на крајот од сезоната.

На претставувањето во Верона истакна дека Јувентус бил убаво искуство за него.

„Со Пирло се чувствував добро. Мислам дека пред него е голема кариера. Беше тоа убава авантура која ме направи побогат“, истакна Тудор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…