Дома Фудбал Италија Официјално: Буфон се врати дома!

Официјално: Буфон се врати дома!

0

Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон официјално ја започна втората епизода во дресот на „старата дама“.

41-годишниот Буфон после кратката авантура во ПСЖ се враќа во Јувентус каде што ќе потпише договор на уште една година после што ќе следи превземање на некоја директорска функција.

И покрај враќањето на Буфон прв голман на Јувентус и наредната сезона ќе биде Шчесни додека легендарниот Италијанец ќе биде резервна опција.

Според новиот договор Буфон ќе заработува 1,5 милиони евра, а во договорот има клаузула да одигра најмалку 8 меча во Серија А, со што ќе го собори рекордот на Малдини.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…