Дома Фудбал Репрезентации Официјално: Белгија и Србија ќе играат без публика

Официјално: Белгија и Србија ќе играат без публика

Фудбалерите на Белгија и Србија вечерва играат пријателски натпревар, а оваа средба ќе биде одиграна без присуство на публика.

Поради лошите временски услови натпреварот нема да може да се игра на стадионот „Крал Бодуен“,  туку на „Дер Дерф“ во Лувен.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Сега е и официјално поради лошите временски услови на теренот „Крал Бодуен“ пријателскиот натпревар помеѓу Белгија и Србија ќе се игра на стадионот „Ден Дерф“ во Лувен без публика. Терминот останува непроменет, среда 20:45 часот. Фудбалскиот сојуз на Белгија ги извести навивачите дека средствата за купените билети ќе им бидат вратени“, соопшти ФСС.

Натпреварот Белгија – Србија е на програмата од 20:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…