Дома Трансфер зона Официјално: Ачерби потпиша за Интер

Официјално: Ачерби потпиша за Интер

Екипата на Интер го потврди трансферот на Федерико Ачерби.

Искусниот 35-годишен стопер пристигнува на едногодишна позајмица од Лацио, со римјаните има договор до 2025 година.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека доаѓањето на Ачерби нема врска со Скриниар и тој нема да се пресели во ПСЖ. Се обидуваше ПСЖ да го доведе Словакот, но на крајот тој ќе остане во Интер.

Според најавите ПСЖ во јануари може да има нов обид да го доведе, последната понуда која ја испратија до Милано беше 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…