Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Официјални состави: Бразил со бек дебитант!

Официјални состави: Бразил со бек дебитант!

0

Денешната мундијалска програмата ја отвараат репрезентациите на Бразил и Костарика во Санкт Петербург.

„Кариоките“ немаат право на кикс и ќе ја бркаат првата победа, а селекторот Тите мораше да направи една принудна измена. Десниот бек Данило е повредем на па негово место во стартниот тим са најде Фагнер.

Бразил: Алисон, Тиаго Силва, Миранда, Марсело, Фагнер, Каземиро, Кутињо, Паулињо, Вилијам, Нејмар, Жесус.

Костарика: Навас, Акоста, Гонзалез, Дуарте, Овиедо, Гамбоа, Боргес, Брајан, Гузман, Венегас, Урена


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…