Дома Фудбал Италија Осимен им се извинил на тренерот и соиграчите

Осимен им се извинил на тренерот и соиграчите

Виктор Осимен не ја поднесе најдобро одлуката на тренерот Руди Гарсија да го извади од теренот на мечот со Болоња и бурно реагираше.

Осимен јасно го искажа незадоволството од одлуката на Руди Гарсија и влезе во вербална расправија со тренерот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Информациите од Италија велат дека тој денеска му се извинил на Гарсија и на соиграчите поради неговото непристојно однесување.

Медиумите потсетуваат дека минатата недела кога Наполи одигра 2:2 против Џенова и Кварацхелија имаше слична реакција како Осимен, па очигледно дека ситуацијата во тимот не е добра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…