Дома Трансфер зона Од Челзи тврдат: Ќе направиме се, за да го задржиме Азар

Од Челзи тврдат: Ќе направиме се, за да го задржиме Азар

0

Челзи ќе направи се што е можно да го задржи во тимот најдобриот фудбалер Еден Азар, тврди претседателот на клубот Брус Берк.

Договорот на Азар истекува во јуни 2020 година, па двете страни се уште не нашле заединчки јазик за продолжување на соработката.

Дококу Белгиецот не потпише нов договор до крајот на сезоната ќе влезе во последната година од договорот и Челзи ќе биде приморан да го продаде. Притоа, се погласни се шпекулациите дека Азар сака да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид.

„Секој фан на Челзи во светот го сака Азар. Тој не само што е одличен фудбалер, туку и фантастичен човек Сакаме да остане со нас уште долги години и ќе направиме се што е во наша моќ за да го задржиме“, изјави претседателот Берк.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Трансфер зона

    Проверете

    Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

    Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…