Дома Македонски спорт Мак фудбал Одржан ждребот: Ако го поминеме Косово финалето не го играме дома!

Одржан ждребот: Ако го поминеме Косово финалето не го играме дома!

Денес во Нион беше одржана ждрепката за Лигата на Нации и за жал среќата не беше на наша страна.

На ждрепката во Нион топчињата сакаа финалето кој ќе биде натпревар за пласман на ЕП во нашата група да се игра во земјата победник од второто полуфинале, а тоа Белорусија или Грузија.

Тоа значи дека ако го елиминираме Косово против кого играме дома ќе гостуваме кај победникот од споменатиот натпревар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Извлечени паровите за 1/4 финалето во Лигата на шампионите!

Денес во Нион беше одржан ждребот за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите…