Дома Фудбал Одигра само два натпревари, а веќе заработи 6 милиони евра!

Одигра само два натпревари, а веќе заработи 6 милиони евра!

Мартин Одегард пред две години беше „чудо од дете“ кое го бараа сите големи клубови и пристигна во Реал Мадрид, каде неговиот татко во името на својот малолетен син потпиша договор на 22.01.2015 година.

Одегард за девет дена ќе наполни 18 години, пред неколку дена го одигра својот втор натпревар за „кралевите“, а шпанските медиуми објавија дека до сега заработил неверојатни 6 милиони евра!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Иако неговиот татко изјавуваше дека Одегард е исклучително незадоволен од статусот кој го има на „Сантиаго Бернабеу“ сепак факт е дека не се грижат премногу за тоа, бидејќи многуте нули кои пристигнуваат на нивната сметка го смируваат незадоволството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…