Дома Видео Одбележаа една епоха во Серија А: Пандев и Буфон срдечно се поздравија 🎥

Одбележаа една епоха во Серија А: Пандев и Буфон срдечно се поздравија 🎥

Џенова денес му гостуваше на Јувентус, па тоа беше повод за средба меѓу старите познаници и ветерани во Серија А, Горан Пандев и Џиџи Буфон.

Двајцата долги години се ривали на теренот, но очигледно има голема почит помеѓу нив, а тоа се гледа по денешната средба.

Пред почетокот на мечот двајцата ветерани се поздравија и се пошегуваа пред камерите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќ…