Дома Македонски спорт Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо признание откако беше примен во меѓународната пливачка „Куќа на славните“.

Признанито Поп Ацев го доби во мексиканскиот град Какунг. Низ кариерата Поп Ацев забележа големи успеси на маратонските трки, па сосема заслужено доби место во елитното друштво.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Во професионалната кариера тој од 2007 до 2014 година настапи на 106 настани од светската класа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…