Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Ова се 11-те кои најмногу разочараа во првото коло на Мундијалот

Ова се 11-те кои најмногу разочараа во првото коло на Мундијалот

Беше избран идеалниот тим, а сега италијанската „Газета дело Спорт“ ги избра играчите кои најмногу разочарале.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Сосема очекувано во составот има најмногу играчи од Германија и Аргентина кои беа поразени од Јапонија и Саудиска Аранбија.

Вкупно од Аргентинците и Германците сочинуваат половина од тимот. На голот не е изненадување што е Кејлор Навас кој од Шпанија прими седум гола и не одбрани ништо.

11-ТЕ КОИ НАЈМНОГУ РАЗОЧАРАА:

Кејлор Навас, Натаниел Аткинсон, Кристијан Ромеро, Нико Шлотербек, Анхел Ди Марија, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Леон Горецка, Папу Гомез, Роберт Левандовски, Луис Суарез, Томас Милер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Меси после соборениот рекорд: Марадона ќе беше среќен

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Ѕвездата на Арге…