Дома Останати Кошарка НБА Оваа снимка открива зошто Дончиќ го пцуеше Гоберт

Оваа снимка открива зошто Дончиќ го пцуеше Гоберт

Лука Дончиќ ги постигна поените за победа на Далас против Минесота, а натпреварот го заврши и со трипл-дабл. Сепак, по мечот најмногу се зборуваше за неговата порака кон Руди Гоберт.

Дончиќ успеа да поентира преку најдобриот дефанзивец во лигата за потоа да му порача:


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Не можеш ти мене е*ено да ме чуваш. Оди дома ку*ко“.

Но, еден детал открива зошто Дончиќ имаше таква реакција. Имено, Гоберт во една ситуација намерно со бокс во стомакот го удри словенечкиот репрезентативец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ по поразот на Далас ги критикуваше судиите

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ по натпреварот со Бостон изјави дека неговиот ти…