Дома Фудбал Останато Објавено видео од моментот кога гром го удира 16 годишниот голман на најстариот руски клуб

Објавено видео од моментот кога гром го удира 16 годишниот голман на најстариот руски клуб

16 годишниот руски голман Иван Зборавски го удри гром во текот на тренингот во московскиот регион Орехово-зуево.

Чуварот на мрежата на најстариот клуб во земјата брзо бил префрлен во болница каде шт обил ставен во индицирана кома. Руските медиуми пренесуваат дека тој сега е во стабилна состојба и неговото опоравување оди во добар правец.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


На социјалните мрежи објавено е и видео од несреќниот настан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…