Дома Останати Ракомет Обрван со одговор до Вујовиќ: Вардар е самиот е најголемиот виновник!

Обрван со одговор до Вујовиќ: Вардар е самиот е најголемиот виновник!

Стратегот на ППД Загреб, Ивица Обрван му одговори на Веселин Вујовиќ, тренерот на Вардар во врска со изјавата за исфрлувањето на клубот од СЕХА лигата.

Поранешниот селектор на Македонија порача дека неговиот Загреб е најмалку виновен за тоа што се случило.

„Ние сме најмалку виновни што се случи ова. Многумина не означуваат како виновници дека на сила сме избориле место во Ф4, тоа не е точно. Законите се тука да се почитуваат. Во целиот случај најмногу е виновен Вардар затоа што дозволил да не бидат вакцинирани сите ракометари“, изјави Обрван.

Со ова ППД Загреб ја продолжи традицијата и остана единствената екипа која играла на сите Ф4 во СЕХА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Бомбата“ на Хансен со звукот на сирената за победа на ПСЖ 🎥

ПСЖ успеа да остане перфектен во француското првенство со „седум од седум“ откако дојде до…