Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Нови лоши вести за Бразил, Нејмар не игра во осминафиналето

Нови лоши вести за Бразил, Нејмар не игра во осминафиналето


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Првата ѕвезда на бразилската репрезентација, Нејмар се повреди во првиот меч на Мундијалот против Србија.

Веднаш стана јасно дека Нејмар ќе ги пропушти следните два меча во групата, но надежите беа дека ќе се врати во осминафиналето.

Бразилските медиуми денес пренесуваат дека мали се шансите Нејмар да се опорави за осминафиналето.

Бразил се пласираше во осминафиналето и чека противик од групата во која за пласман се борат Уругвај и Гана, па отсуството на Нејмар сигурно ќе биде проблем за селекторот Тите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

На Островот се најавува: Катарци го купуваат Јунајтед, Тен Хаг добива огромен буџет!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед е…