Дома Фудбал Останато Новинар му се заблагодари на Ибра за одвоеното време, а тој му одговори: Бог е достапен за сите!

Новинар му се заблагодари на Ибра за одвоеното време, а тој му одговори: Бог е достапен за сите!

0

Златан Ибрахимовиќ одново имаше настап за медиумите само како што тој знае.

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси одлучи да ја поддржи шегата на ТВ водителот кој во текот на интервјуто го нарече Бог.

Ибрахимовиќ со Галакси се избори за четвртфинале во плејофот откако ја победија Минесота со 2:1, а ден новинар покажа голем респект кон него нарекувајќи го Бог.

„Златан навистина го ценам вашето време. Многу пати разговарав со Бог, но ова е прв пат тој да ми одговори. Ви благодарам на времето кое го одвоивте“, му порача водителот на шведскиот напаѓач, а Ибра на тоа му одговори:

„Не се грижи. Кога и да посакаш може да разговараме. Бог е секогаш достапен. Само погледни кон небото и јас ќе ти одговарам на прашањето“, со сериозен тон одговори Швѓеанецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …