Дома Фудбал Останато Ништо од Ангеловски: Фенербахче го потврди новиот тренер

Ништо од Ангеловски: Фенербахче го потврди новиот тренер

После пет години турскиот гигант Фенербахче го врати Португалецот Витор Переира.

Фенербахче денес објави дека Переира се враќа во клубот. Игор Ангеловски констатно се споменуваше како можен нов стратег, дури се тврдеше дека бил и прв избор на газдата на турскиот клуб Али Коч.

На крајот сепак Переира се враќа во клубот откако си замина пред пет години. Пауло Фереира „балканскиот Реал Мадрид“ го водеше во сезоната 2015/2016.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…