Дома Трансфер зона „Никој не знае од каде Барселона има пари“

„Никој не знае од каде Барселона има пари“

Барселона досега заврши три трансфери. По истекот на договорите пристигнаа Андреас Кристенсен од Челзи и играчот за врска на Милан, Франк Кеси, а денес беше потврден и трансферот на офанзивецот од Лидс, Рафиња.

Многумиан ги интересира од каде се парите на Барселона за вакви засилувања кога клубот поминуваше низ финансиска криза. Реномираниот италијански новинар, Фабрицио Романо ја коментираше оваа ситуација.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Да бидам искрен, не знам. Луѓето од фудбалот не знаат, менаџерите не знаат…Никој не знае како Барселона во овој момент има пари за засилувања“, искоментира Романо.

Барселона во овој преоден рок ја напуштија Клемент Ленгле, Адама Траоре, Арнау Космас, Лазар Царевиќ, Лук Де Јонг и Феран Јутгло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а медиумите…