Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Нејмар ги пропушта следните два меча за Бразил?

Нејмар ги пропушта следните два меча за Бразил?


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Голема е веројатноста Нејмар да не игра повеќе во групната фаза од Мундијалот, соопштува „Спорт“.

Нејмар синоќа против Србија беше грубо фаулиран неколу пати и го напушти теренот со болки во глуждот.

Солзите во очите на Бразилецот покажаа дека не станува збор за наивна повреда. Медиумите тврдат дека Бразилците нема да рзикуваат и ќе ја чуваат својата ѕвезда за нокаут фазата.

Тоа значи дека Нејмар ќе ги пропушти дуелите со Камерун и Швајцарија, иако можно е да биде на клупата за резерви.

Доколку се биде според планот Нејмар ќе се појави на терените на 5 декември во осминафиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Се повреди засилувањето на Њукасл од 44 милиони евра, го чека пауза од неколку месеци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Викендов Њукасл славе…