Дома Фудбал Останато Нешто невидено досега во фудбалот: За Партизан вечерва навиваа повеќе од 20.000 деца! (ВИДЕО)

Нешто невидено досега во фудбалот: За Партизан вечерва навиваа повеќе од 20.000 деца! (ВИДЕО)

1

Фудбалерите на Партизан вечерва на свој терен играа против АЗ Алкмар во рамките од првото коло во групната фаза од Лигата на Европа.

Партизан повторно успеа да се избори за пласман во Лигата на Европа и оваа сезона сигурно сакаат да остават подобар впечаток. Но за натпреварот против АЗ Алкмар УЕФА го казни клубот и Партизан мораше да игра без поддршка од навивачите.

Имено од УЕФА објаснија дека на стадионот вечерва можат да присуствуваат само лица помлади од 14 години. Сепак, никој не очекуваше дека ќе се појават повеќе од 20.000 деца.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ракитиќ се огласи после одењето пеш од аеродромот до дома (фото)

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ се најде во голем проблем по враќањето во Барселон…