Дома Видео (Не)реален гол падна викендов во Примера: Топката не падна 65 метри (ВИДЕО)

(Не)реален гол падна викендов во Примера: Топката не падна 65 метри (ВИДЕО)

Виљареал вчера ја победи Валенсија со 2:0 и на овој натпревар видовме еден од головите кои го обележаа викендот.

Топката пред Морено да ја смести во мрежата на Валенсија во воздух помина цели 65 метри. Акцијата започна од голманот Асенхо кој испрати долга топка, Казорла избегна офсајд позиција и го пронајде Морено кој на прва со волеј го матираше Силенсен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…