Дома Фудбал Останато Необична ситуација: Халанд во дресот на Џенова 📸

Необична ситуација: Халанд во дресот на Џенова 📸


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Пред неколку недели еден од најбараните напаѓачи во светот Ерлинг Халанд одлучи кариерата да ја продолжи во редовите на Манчестер Сити.

Манчестер Сити го доведе Халанд и од него има големи очекувања, главната цел на клубот ќе биде врвот во Европа до кој веќе неколку сезони наназад не можат да стигнат.

Сега Халанд предизвика внимание од јавноста и тоа поради дресот со кој тренираше. Имено, норвешкиот напаѓач тренираше во дресот на поранешниот клуб на Горан Пандев, Џенова.

Засега ако има не е позната причината поради која Халанд го облече дресот на Џенова, но секако дека е нешто неевобичаено.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…