Дома Фудбал Нема крај на проблемите: Се повреди уште еден дефанзивец на Реал!

Нема крај на проблемите: Се повреди уште еден дефанзивец на Реал!

0

Новиот тренер на Реал Мадрид, Солари одлично ја започна авантурата во „кралскиот“ клуб, но во следните недели ќе има големи проблеми со повредени фудбалери.

Шпанските медиуми пренесуваат дека последен фудбалер кој се пожалил на повреда е левиот бек Серхио Регилон, кој ќе отсуствува од терените еден месец.

Регилон беше еден од тројцата фудбалери кои не го завршија мечот со Селта, заедно со Начо и Каземиро, кои исто така се повредија.

Сепак, добрите вести се што наскоро се очекува да се вратат на терените Варан, Марсело и Карвахал.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…