Дома Фудбал Италија Неверојатен пропуст во Италија: Цел стадион виде дека е гол, освен судијата! (ФОТО)

Неверојатен пропуст во Италија: Цел стадион виде дека е гол, освен судијата! (ФОТО)

Eкипата на Емполи денес беше драстично оштетена во натпреварот од Серија Б против Косензе.

Топката после ударот на Ричи беше скоро едно метро зад гол линијата. Веројатно сите на стадионот видоа дека топката е зад гол-линијата, но тоа не го виде оној кој требаше – судијата Ивано Пезуто и неговите помошници.

Емполи уште повеќе има причина жестоко да реагира затоа што натпреварот го изгуби со 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…