Дома Видео Неверојатен момент: Снема струја баш кога изведуваа пенал

Неверојатен момент: Снема струја баш кога изведуваа пенал

Неверојатен момент се случи на фудбалски натпревар на Малта.

Играа Ст. Ендрјус и Марса и нивниот дуел немаше да добие големо внимание ако не беше моментот од 62. минута од натпреварот. Во таа минута гостите имаа пенал, а снема струја токму во моментот кога топката одеше кон голот. Натпреварот поради техничкиот проблем се прекина и не е познато дали овој пенал ќе биде повторен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …