Дома Останати Кошарка НБА НБА ги објави казните: Леброн доби помала казна од Стјуарт

НБА ги објави казните: Леброн доби помала казна од Стјуарт

Првпат во 19 години Леброн Џејмс е суспендиран. За ударот со лактот кон кошаркарот на Детроит Исаиах Стјуарт Леброн заработи побалга казна од жртвата.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Леброн заработи, а Стјуарт два натпревари казна откако двајцата беа исклучени поради она што се случи во третата четвртина во мечот помеѓу Лејкерси и Пистонси. Исклучувањето Леброн го заработи затоа што во борбата за подобра позиција при скок со лакт го удри во главата центарот на Детроит.

Стјуарт потоа збесна и сакаше да се пресмета со Леброн за да му се одмазди. Сепак некако неговите соиграчи успеаа да го задржат да не направи поголем инцидент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …