Дома Фудбал На Србија во одлучувачкиот натпревар ќе и суди истиот судија од натпреварот со Англија

На Србија во одлучувачкиот натпревар ќе и суди истиот судија од натпреварот со Англија

Познатиот италијански судија Даниеле Орсато е назначен за судија на натпреварот помеѓу Србија и Данска во третото коло од групата Ц.

Се чини дека Орсато е предодреден за Србија, бидејќи беше главен судија на мечот со Португалија за пласман на Светското првенство, а исто така и против Англичаните на 16 јуни, кога беа поразени со 1:0.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На 48 години најави крај на судиската кариера на крајот на ЕП и ќе вложи максимални напори за со добра слика да се пензионира.

Натпреварот се игра во Минхен на „Алијанц арена“, а Србија доколку победи ќе се пласира во осминафиналето.

Натпреварот се игра во вторник од 21:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…