Дома Видео На денешен ден пред 15 години Зидан го постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот

На денешен ден пред 15 години Зидан го постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот

0

Пред 15 години, Реал Мадрид во финалето од ЛШ го совлада Баер Леверкузен со 2:1.

Натпреварот беше одбележан со одличниот гол на Зинедин Зидан, за многумина тоа е еден од најубавите голови во историјата на фудбалот.

Подолу може да се потсетиме на мајсторијата на Французинот.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…