Дома Останати Авто Мото Најлошиот старт во неговата кариера: Тежок пад на Лоренцо уште на првата кривина (ВИДЕО)

Најлошиот старт во неговата кариера: Тежок пад на Лоренцо уште на првата кривина (ВИДЕО)

0
lorenco

Хорхе Лоренцо доживеа тежок пад на самиот старт на трката во МОТО ГП за Големата награда на Арагона на која до крајот славеше Марк Маркез.

Лоренцо на квалификациите оствари најдобро време и имаше пол позиција на оваа патека, но големите очекување од денешната трка за Лоренцо беа загубени на самиот старт.

После падот на Лоренцо мораше да интервенира и лекарската екипа, која на носилки го изнесе од патеката. За ситуацијата да биде полоша Лоренцо после падот, моторот го удри од зад грв што дополнително ја влоши ситуацијата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

ВИДЕО: Семејството Шумахер има нов шампион, синот на славниот возач ја освои Формула 3!

Уште еднаш се потврди познатата „крушата под круша паѓа“ – синот на Михаел Шумахер, Мик е …